تفاوت محتوا محصول با مقاله
۲۹
تیر

اصلی ترین تفاوت محتوا محصول با مقاله در چیست؟

محتوا محصول با محتوا مقاله کاملا متفاوت است و خیلی از تولید کنندگان محتوا، متن محصول و مقاله را شبیه هم می‌نویسند. اشتباه در نحوه تولید محتوا محصول و مقاله باعث می‌شود زمانی که کاربر دنبال سرچ مقاله است با محتوا محصول روبه رو شود. هنگام نوشتن محتوا محصول و محتوا مقاله باید نکات خاصی را رعایت کنید. من در این مقاله قصد دارم در مورد تفاوت محتوا محصول و محتوا مقاله صحبت کنم تا نویسندگان محتوا با تولید محتوا مفید و کاربردی تاثیر بسزایی بر روی کسب کار داشته باشند.

در دنیای کسب و کار های سنتی شما وارد مغازه پر از محصولات متنوع می شوید و در آن جا مغازه دار در مورد ویژگی‌ها‌ی مثبت محصول، کارایی محصول و قیمت آن با شما صحبت می‌کند. کسب و کارهای اینترنتی صفحات محصولی دارند که محتوا محصول خود را به بهترین شکل توضیح می‌دهند تا کاربر تشویق به خرید محصول شود.

به طور مثال هنگامی که شما وارد یک مغاره شیرینی فروشی می‌شوید، مغازه دار انواع کیک های خامه‌ای و فوندانت به همراه طمع و مزه‌‌های متفاوت هرکدام را توضیح می‌دهد و با توجه به نیاز شما بهترین کیک را معرفی می‌کند. بازاریابی اینترنتی با بازاریابی سنتی کاملا متفاوت است. بازاریابی اینترنتی برای ارائه محصولات خود تنها دارای یک سری محتوا، دسته بندی و برچسب محصولات است که شما محصولات را طبق استراتژی وب سایت خود طبقه‌بندی کنید.

ویژگی فوق‌العاده محتوا محصول در کسب و کار

10 ویژگی فوق‌العاده محتوا محصول در کسب و کار شما

محتوا محصول در مورد ویژگی‌ها، مزایا و معایب محصول صحبت می‌کند و محتوا به گونه ای است که کاربر تشویق به خرید می‌شود.

1– توجه به نیاز کاربر مهم ترین اصل در نوشتن محتوا محصول است. کاربر دنیای وب زیاد حوصله ی گشت و گذار در وبسایت را ندارد و می خواهد با یک نگاه کلی سریع به اطلاعات دلخوا خود دست پیدا کند. تولید محتوا در دنیای وب از نظر نوع به 4 دسته‌بندی کلی تقسیم می‌شود که هر کدام از آن‌ها دنیای متفاوتی دارند.

انواع تولید محتوا

  • تولید محتوای متنی
  • تولید محتوای عکسی
  • تولید محتوای ویدئویی
  • تولید محتوای صوتی

شما برای تولید محتوا محصول باید بررسی کنید که کاربر شما به دنبال چه محتوایی است تا با ارائه‌ی بهترین توضیحات محصول، کاربر هدف را به مشتری تبدیل کنید.

2- سیر محتوایی مناسب و داستان‌گونه در محتوا توضیحات محصول، عالی ترین روش برای ارتباط مخاطب با محصول شما است.

محتوا محصول هم مانند محتوا مقاله به یک سیر محتوایی مناسب نیاز دارد. توضیحات محصول شما ابتدا با یک مقدمه کوتاه در مورد محصول شروع می‌شود.

انواع محتوا صوتی، تصویری و ویدئویی

محتوا محصول دارای اطلاعات کامل و جذاب در مورد مزایا و معایب محصول ارائه می‌کند.

توضیحات محصول باید قابل قبول و صادقانه باشد تا باعث جلب اعتماد و رضایت کاربر شود.

3- محصولات به صورت ساده و قابل فهم برای کاربر توضیح دهید و از ویژگی های دور از ذهن خودداری کنید.

4- محتوا محصول بین 500 تا 700 کلمه باشد و از نوشتن توضیحات اضافی پرهیز کنید.

5- محتوا محصول باید کاربر را به طور کامل متقاعدکرده که این محصول نیازش را به صورت کاملا برطرف می‌کند.

6- گالری تصاویر و ویدئو بهترین محتوا برای توضیحات محصول هستند. شما با استفاده از ویدئو، نحوه استفاده محصول را کاملا توضیح می‌دهید و این مورد به شدت بر روی جذب مخاطب و افزایش فروش تاثیر گذار است.

7- رعایت اصول سئو و اصول نگارش یکی از مهم‌ترین نکات در تولیدمحتوا محصول به حساب می‌آید.

محتوا محصول با بهترین کیفیت محتوا بدون رعایت اصول نگارش و سئو در بین رقبا هیچ ارزشی ندارد.

8- تصاویر متنوع، با کیفیت و مرتبط با موضوع محصول تاثیر بسزایی در جذب مخاطب کسب و کار شما دارد.

9- استفاده از سوالات متداول یا همان faq در زیر صفحه محصولات بهترین راه برای پاسخ سوالات کاربران است.

10- کامنت مارکتنینگ در صفحه محصولات بهترین ایده برای تبدیل مخاطب به مشتری است.

کاربران با ورود به صفحه محصولات شما با رضایت مشتری های قبلی مواجه می‌شوند؛ همین موضوع باعث جذب مشتری و افزایش فروش شما خواهد شد.

تولید محتوا مقاله چگونه است؟

محتوا مقاله در مورد موضوع های مختلفی در مورد کسب و کار شما صحبت می کند. مثلا موضوع” 5 کتاب فوق‌العاده برای کادو تولد” خودش یک عنوان برای مقاله شما محسوب می‌شود.شما در این مقاله باید 5 کتاب معروف و خواندنی مخصوص هدیده دادن به مخاطب خود معرفی کنید. هنگام نوشتن مقاله همانند محتوا محصول باید هدف مخاطب از جستجو را بررسی کنید تا بهترین محتوا را در اختیار کاربران قرار دهید.

مخاطب با خواندن مقاله شما شاید اصلا قصد خرید نداشته باشد اما با خواندن مقاله شما نظرش جلب شده، دوباره به سایت شما باز می‌گردد و به راحتی وارد صفحه فروشگاهی شما می‌شود. تعداد کاراکتر محتوا مقاله برعکس محتوا محصول باید حدودا بین 1200 تا 1500 کلمه باشد و با ارائه توضیحات کامل مقاله نیاز مخاطب خود را برطرف کند. مقاله شما همانند محتوا محصول باید از بخش های مختلفی مثل مقدمه، بدنه محتوا و در آخر یک جمع‌بندی و کال تواکشن مناسب برای جذب مخاطب به خرید یا ارسال کامنت استفاده کند.

بالاخره محتوا مقاله و محصول رو چه طوری بنویسیم؟

محتوا محصول همیشه کوتاه تر از محتوا مقاله است و فقط جزئیات مخصوص یک محصول را همراه با عکس و ویدئو توضیح می‌دهد. ما در این مقاله در مورد تفاوت نوشتن محتوا محصول با مقاله صحبت کردیم. شما چه تفاوت های دیگری را مد نظر دارید در قسمت کامنت با من به اشتراک بگذارید.